تبلیغات
جغـــرافیـــــا - پایان جهان و خورد شدن بزرگ

                           

                                     پایان جهان و خورد شدن بزرگ

 

                                                


همانطور که در بخش قبل گفتیم خلق جهان با یک انفجار بزرگ آغاز شده واز آن نقطه به بعد جهان همواره در حال گسترش و توسعه بوده است .


دانشمندان می گویند ، هنگامی که حجم جهان به یک سطح مشخصی برسد ،این گسترش بدلیل جاذبه به نقطه پایانی می رسد وباعث در هم شکستن جهان می گرددهمچنین باور بر این است که در این جهان در حال جمع شدن با یک حرارت شدید و انقباظی که به آن خرد شدن بزرگ گفته می شود به پایان خواهد رسید واین به تمام مشکلهای زندگی که ما می شناسیم پایان خواهد داد.

رناتا کالوش و آندره لیند دانشمندان فیزیک از دانشگاه استفرد در مورد این موضوع اینگونه اظهار نظر می کنند : جهان در پایان سرنوشت خود فروریخته

و ناپدید خواهد شد .

هرآنچه که ما می بینیم و حتی فاصله های زیادی که قادر به دیدن آنها نیستیم متلاشی شده و به نقطه ای کوچکتر از یک پروتون (یکی از ذرات اتم ) خواهد شد . به عبارت دیگر اتفاقی به مانند افتادن دریک سیاه چاله روی خواهد داد ما دریافته ایم که بهترین نوع توصیف انرژی سیاه این است که این انرژی بتدریج منفی شده و باعث ناپایداری جهان خواهد شد و سپس آنرا از هم خواهد پاشید . فیزیکدانان دریافته اند که انرژی سیاه می تواند منفی باشد ودر نتیجه می تواند باعث متلاشی شدن جهان در آینده ای بسیار دور گردد اما ما اکنون دریافته ایم که ممکن است ما نه در آغاز بلکه در میانه چرخه حیاط جهانمان واقع باشیم .

فرضیه علمی "خرد شدن بزرگ " در قران بدین ترتیب نشان داده شده است :

یَوْمَ نَطْوِی السَّمَاء کَطَیِّ السِّجِلِّ لِلْکُتُبِ کَمَا بَدَأْنَا أَوَّلَ خَلْقٍ نُّعِیدُهُ وَعْدًا عَلَیْنَا إِنَّا کُنَّا فَاعِلِینَ (سوره الانبیا 21 آیه 104)

« روزی که آسمان را مانند طوماری نوشته درهم نوردیم همچنان که آفرینش نخستین را آفریدیم آن را باز می گردانیم ،این وعده ای است که بر عهده ماست و البته انجام خواهیم داد. »

ودر آیه ای دیگر این حالت آسمانها به این صورت توصیف شده است :

وَمَا قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ وَالْأَرْضُ جَمِیعًا قَبْضَتُهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَالسَّماوَاتُ مَطْوِیَّاتٌ بِیَمِینِهِ سُبْحَانَهُ وَتَعَالَى عَمَّا یُشْرِکُونَ (الزمر39 آیه 67 )

آنها خدا آنچنانکه باید نشناختند ودر روز قیامت زمین در قبضه (قدرت) اوست و آسمانها در هم پیچیده درست او منزه ومتعالی است از هر چه شریک او می پندارند .

بر اساس تئوری "خرد شدن بزرگ " جهان به آرامی شروع به فروریختن می کند سپس به آرامی سرعت زیادی به خود می گیرد. در پایان فرایند جهان چگالی بی نهایت داشته و بی نهایت داغ وکوچک خواهد بود این تئوری علمی در راستای توضیحات قران راجب این موضوع علمی خاص می باشد .
.: Weblog Themes By VatanSkin :.